Zespół VIESNA istnieje od 2007 r., ale ich przygoda z muzyką i śpiewem trwa od wielu lat. Basia przez 12 lat śpiewała w chórze parafialny. Należała również do chóru szkolnego, z którym występowała na uroczystościach szkolnych. Tomek zaczynał w wieku 8 lat od instrumentów klawiszowych i występów w chórze szkolnym. Od 12. roku życia uczył się gry na gitarze akustycznej i elektrycznej, w poźniejszych latach poznawał podstawy gry na gitarze basowej, perkusji i akordeonie.

W latach 90-tych współtworzył wiele zespołów wykonujących muzykę rockową, pop i disco. Nagrywał w Studiu Rembrandt Radia Białystok, uczestniczył w licznych warsztatach z zakresu realizacji dźwięku, miksowania nagrań w studiu i live. Śpiewał w chórze szkolnym, uczelnianym i parafialnym. Jest autorem muzyki i tekstów do wielu utworów muzycznych, które ukazały się w wydawnictwach: Ryszard Music, Folk Music czy Poparazzi.

Zespół VIESNA to entuzjaści muzyki polskiej, białoruskiej, ukraińskiej i rosyjskiej. W ich repertuarze odnaleźć można zarówno nowe, autorskie kompozycje, jak również przeboje polskich i światowych estrad oraz tradycyjne utwory śpiewane kiedyś i dziś przez przodków zamieszkujących Podlasie, ale w nowoczesnych, twórczych i energetycznych aranżacjach w stylu dance, electro oraz pop, co w połączeniu z unikalnym głosem wokalistki i niesamowitą ekspresją wykonawczą sprawia, że na koncertach VIESNY doskonale bawi się zarówno młodsza jak i starsza młodzież. Aktualny skład zespołu VIESNA stanowią Basia i Tomek.