Płyta „Wiera Nadieżda Lubow”​

Muzyka zespołu VIESNA to Folk & Dance z elementami disco, electro oraz rocka. Na najnowszej płycie „Wiera Nadieżda Lubow” oprócz nowatorskich opracowań tradycyjnych piosenek ludowych, znajdują się też chwytające za serce utwory autorskie, do których muzykę napisał Tomasz Trochimczuk. Autorami pięknych tekstów są poeci: Wiktor Szwed – utwory „Nasza Mama” i  „Tata” oraz Mira Łuksza – utwory „Nie zabudziem chatki”, „Hłybokaja studnia”.

Autorem nazwy VIESNA i logo jest Tomasz Trochimczuk. Tak jak po zimie przychodzi wiosna, tak też muzyka zespołu VIESNA budzi do życia, przynosi radość, jest nośnikiem miłości, romantyzmu, ale też dobrej zabawy. Na koncertach, weselach, prywatkach i dyskotekach z udziałem zespołu VIESNA można wytańczyć się, wyszaleć, wyśpiewać, odreagować złe emocje przy utworach takich jak: „Palubiła Ja Jaho”, „Smereko”, „Czorny oczka”, „Czom Ty ne pryjszow” i wielu innych. W domowym zaciszu przy piosenkach literackich: „Nasza Mama”, „Tata”, „Hłybokaja studnia”, „Nie zabudziem chatki” można przenieść się w czasie i powrócić do wspomnień z dzieciństwa, przypomnieć nasze babcie, dziadków, mamę, tatę, wakacje na wsi i ten obraz świata, którego już nie ma, ale który żyje w naszych sercach.

Kontynuacją tych idei i tęsknot jest najnowsza płyta formacji VIESNA. Tytuł albumu „Wiera Nadieżda Lubow” jest pomysłem wokalistki Basi Trochimczuk. Utwory, które znalazły się na płycie niosą ze sobą pozytywne przesłanie. Każda piosenka z albumu, a w szczególności utwory autorskie są wyjątkowe ze względu na wartości, których są nośnikami. W dzisiejszych, bardzo intensywnych, galopujących i konsumpcyjnych czasach, nie zawsze wiadomo w którym kierunku zmierzamy. To właśnie wiara, nadzieja, a przede wszystkim miłość, powinny być celem i owocem naszych działań.

Płyta zespołu VIESNA „Wiera Nadieżda Lubow” jest dostępna w sprzedaży stacjonarnej m.in. w ogólnopolskiej sieci EMPIK w miastach takich jak Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Gdańsk, Szczecin czy Białystok. To jeden z pierwszych (jak nie pierwszy) zespół z Podlasia grający muzykę białoruską, ukraińską, rosyjską i polską, któremu się to udało.

Ponadto sukcesem muzycznym jest również fakt, że utwory z płyty są dostępne dla słuchaczy z całego świata za pośrednictwem serwisów streamingowych takich jak: Spotify, Deezer, Tidal, YouTube Music czy iTunes. Muzyka VIESNY dociera do publiczności w każdym przedziale wiekowym. Ta muzyka gra w duszy członkom zespołu od dzieciństwa. To wynik ich upodobań muzycznych i pasji.

Płyta „Raz Dwa Try”​